top of page

3-5 Yaş Yüzme Kursu

Kulübümüz anadolu yakasında farklı havuzlarda faaliyet göstermektedir.

Sancaktepe Yüzme Kulübü 2017 yılında kurulmuş ana merkezi Ataşehir'de olan ve Ataşehir Yüzme kulübüne bağı olarak faaliyetlerini sürdüren bir kulüptür.

Öğrencilerimizin grup dinamiğine uyğunluğu deneme dersinde test edilip gözlemleyerek yapılmaktadır.3-5 yaş yüzme grup dersine uyum ve uygunluk bu yaş grubu için önmelidir.Her çocuğun gelişimi gelişim süreci farklıdır.Yapılan deneme dersinden sonra gerekli yol haritası veliyle paylaşılmaktadır.Deneme dersinde katılmadan kayıt yapılmamaktadır.

çocuk-yüzme-kursu

Her yaşındaki insan gibi 3-5 yaş grubu çocuklarda yüzme öğrenebilir.Her yaşın yüzme eğitim basamaklaması farklıdır.3 yaşındaki çocuk ile 8 yaşındaki çocuğun çğrenilmiş korkuları ve motor becerileri bir değildir.Yaş grubu gözetmeksizin her çocugun gelişim sürecide farklılık gösterebilir. 3-5 yaş gruplarının yüzme öğrenme basamaklaması oyunlarla,yüzme oyuncakları ve materyallerle desteklenmektedir.

Yüzme sporu her yönüyle en güzel sporların başında gelmektedir.Yüzme ne kadar erken öğretilirse,o kadar öz güveni yüksek çok yönlü başarabilen çocuklar ortaya çıkar.Yüzme sporunun temelleri de bu yaşlarda atılmaktadır.

Yüzme eğitimleriyle motor becerinin gelişimi desteklenir.

3-5 yaş yüzme çalışmalarıyla suyu seven çocuklar yetiştirmek hedeflenir.

çocuk-yüzme-kursu

3-5 yaş yüzme gruplarımızda ve yüzme bilmeyen çocuk gruplarımızda sayılarımız maksimum 6 öğrenciye 1 öğretmen şeklindedir.

Bu sayıların üzerine kayıt alınmamakta,çocuklar yüzme ve yaş fizeksel durumlarına göz önüne alarak gruplandırılır. 

bottom of page